Skip to content
Miło Cię tu widzieć! Jestem Agnieszka, nauczycielka i lektorka angielskiego od 2005r! Od 2017 prowadzę swoją autorską szkołę językową, a moje podejście do edukacji jest nastawione na ciągły rozwój, pracę z mocnymi stronami ucznia oraz wykorzystanie potencjału naszego mózgu i kreatywności. Moja droga do miejsca, w którym jestem to ciągła ewolucja, która teraz pozwala dać innym inspirację do działania i iskrę do pracy nad własnym rozwojem. Zawsze lubiłam się uczyć, to nie było dla mnie męczące ani nudne wyzwanie, może dlatego, że wiedziałam intuicyjnie, jak to robić efektywnie. Kiedy zdecydowałam, że mogę uczyć innych, mój start jako nauczyciela, był raczej standardowy. Na szczęście szybko zorientowałam się, że przestarzałe ramki mi nie odpowiadają i trzeba coś z tym zrobić. Zaczęłam poszukiwać, uczyć się nowych rzeczy, testować różne rozwiązania. Moim priorytetem stał się rozwój moich uczniów i mój własny. Największą zmianę zauważyłam, kiedy odeszłam od metod testujących na rzecz praktycznego treningu językowego, kreatywności, współpracy, nauki umiejętności myślenia, analizowania i rozwijania mocnych stron moich uczniów i moich własnych. Zaczęliśmy pracować metodą projektów, sprawdziany odeszły w niepamięć. Przemianie uległo też nasze klasowe otoczenie, które wreszcie pozwoliło na dużo interakcji i współpracę. Cieszę się, że miałam możliwość tak pracować w publicznej szkole, bo to pokazało, że ograniczenia są tylko w naszych głowach. A teraz tworzę miejsce, gdzie uwielbiam być i zarażać innych miłością do własnego rozwoju, gdzie nauka to przygoda i wyzwanie, które pomagają osiągać kolejne cele. Kiedy ktoś mnie pyta dlaczego to robię, odpowiadam – to moje nauczycielskie wyzwanie – pokazać, że każdy może się rozwijać, a zmiana daje efekty, dostarcza radość, otwiera drzwi, pokazuje nowe perspektywy, napędza do działania. Czasem trwamy w koleinach naszych przyzwyczajeń, przestajemy szukać, bo tak prościej. No tak, zmiana nie zawsze jest łatwa, ale dzięki temu, że sama ją przeszłam powiem ci, że nowe wyzwania to nowy horyzont, a tam dzieją się piękne i ciekawe rzeczy!

KIM JESTEM?

Miło Cię tu widzieć!

Jestem Agnieszka, nauczycielka i lektorka angielskiego od 2005r! Od 2017 prowadzę swoją autorską szkołę językową, a moje podejście do edukacji jest nastawione na ciągły rozwój, pracę z mocnymi stronami ucznia oraz wykorzystanie potencjału naszego mózgu i kreatywności.

Moja droga do miejsca, w którym jestem to ciągła ewolucja, która teraz pozwala dać innym inspirację do działania i iskrę do pracy nad własnym rozwojem. Zawsze lubiłam się uczyć, to nie było dla mnie męczące ani nudne wyzwanie, może dlatego, że wiedziałam intuicyjnie, jak to robić efektywnie. Kiedy zdecydowałam, że mogę uczyć innych, mój start jako nauczyciela, był raczej standardowy. Na szczęście szybko zorientowałam się, że przestarzałe ramki mi nie odpowiadają i trzeba coś z tym zrobić. Zaczęłam poszukiwać, uczyć się nowych rzeczy, testować różne rozwiązania. Moim priorytetem stał się rozwój moich uczniów i mój własny. Największą zmianę zauważyłam, kiedy odeszłam od metod testujących na rzecz praktycznego treningu językowego, kreatywności, współpracy, nauki umiejętności myślenia, analizowania i rozwijania mocnych stron moich uczniów i moich własnych. Zaczęliśmy pracować metodą projektów, sprawdziany odeszły w niepamięć. Przemianie uległo też nasze klasowe otoczenie, które wreszcie pozwoliło na dużo interakcji i współpracę. Cieszę się, że miałam możliwość tak pracować w publicznej szkole, bo to pokazało, że ograniczenia są tylko w naszych głowach. A teraz tworzę miejsce, gdzie uwielbiam być i zarażać innych miłością do własnego rozwoju, gdzie nauka to przygoda i wyzwanie, które pomagają osiągać kolejne cele.

Kiedy ktoś mnie pyta dlaczego to robię, odpowiadam – to moje nauczycielskie wyzwanie – pokazać, że każdy może się rozwijać, a zmiana daje efekty, dostarcza radość, otwiera drzwi, pokazuje nowe perspektywy, napędza do działania. Czasem trwamy w koleinach naszych przyzwyczajeń, przestajemy szukać, bo tak prościej. No tak, zmiana nie zawsze jest łatwa, ale dzięki temu, że sama ją przeszłam powiem ci, że nowe wyzwania to nowy horyzont, a tam dzieją się piękne i ciekawe rzeczy!